Community Shield Winners Community Shield Winners Community Shield Winners Community Shield Winners
Dodano:

Rozwścieczona reakcja kibiców Liverpoolu na karę nałożoną na City przez FIFE.

Manchester City został ukarany grzywną w wysokości blisko 314 000 funtów przez FIFA

Fani Liverpoolu są oburzenie dedyzją FIFA w sprawie Manchesteru City, portale społecznościowe są bombardowane negatywnymi komentarzami. Jednak jest to zjawisko dość powszechne kiedy w grę wchodzi rywalizacja na największym poziomie.

Manchester City został ukarany grzywną w wysokości blisko 314 000 funtów przez FIFA za naruszenie przepisów dotyczących sprowadzania nieletnich graczy.

The Guardian dodaje, że City uniknął zakazu transferu, podobnego do tego, który został przyznany Chelsea za podobne przestępstwa, i mogą podpisywać graczy w oknie zimowym.

City przyjęło nałożoną na nich karę oraz wydało oświadczenie o którym pisaliśmy w tym poście:

“Klub przyjmuje odpowiedzialność za naruszenia, które powstały w wyniku błędnej interpretacji danych przepisów. Wszystkie naruszenia miały miejsce przed grudniem 2016 r., Kiedy wydano wytyczne dotyczące interpretacji przepisów, od której daty Manchester City był w pełni zgodny.

Klub bardzo szanuje i podziela determinację FIFA, aby zapewnić ochronę nieletnich w piłce nożnej i w pełni współpracował przy dochodzeniu, które było przejrzyste i oparte na dowodach przez cały czas.”.

FIFA chce chronić mniejszości

Organy władzy FIFA wydały własne oświadczeniem, w którym twierdzą, że City zaakceptował karę za naruszenie, a na mistrzów Premier League nałożono odpowiednią grzywnę.

FIFA dodała, że ​​„ochrona nieletnich” była jednym z kluczowych elementów powołania organu odpowiedzialnego za utrzymanie transferów w zdrowej formie. Chelsea została zbanowana za zagregowaną ilość przewinień w rozmaitych okienek transferowych po tym, jak zostali uznani jako winni nie będą mogli brać udziału w nadchodzącym okienku transferowym. City jednak nie zawiniło tak bardzo stąd grzywna.  

Wielu fanów LIverpoolu uważa, że kara jest zbyt łagodna i mogło dojść do korupcji. 

Telefony komórkowe - sprawdź opinie

Co myślicie o takiej postawie naszych rywali? Decyzja FIFA powinna być niepodważalna i szeroko respektowana, uważamy, że to iście dziecinne zachowanie.

Wpisy z tej samej kategori: